Drzwi przesuwne

Komandor w swojej ofercie posiada szeroki wybór profili dla drzwi przesuwanych, otwieranych klasycznie, uchylanych do góry, składanych i podwieszanych.
Poniżej przedstawiamy systemy drzwi przesuwnych.

Drzwi przesuwne w przypadku zabudowy wnękowej są propozycją o największych możliwościach. Z powodu elastycznej szerokości skrzydła, która zaczyna się od 400mm, a sięga 1500mm, aranżacja wyposażenia zabudowy pozostawia wiele możliwości. Dzięki sztywnej konstrukcji drzwiami przesuwnymi możemy wypełnić wnękę od podłogi do sufitu bez konieczności dzielenia frontu na część dolną, czyli szafę i na górną tzw. pawlacz. Drzwi przesuwne mogą być montowane również we wnękach ze skośnym sufitem. W odróżnieniu od skrzydeł uchylnych, nie zajmują dodatkowej przestrzeni podczas otwierania szafy, stąd też świetnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju wąskich przejściach, przedpokojach czy korytarzach. Drzwi przesuwne są idealnym sposobem na zamknięcie: wnęk, szaf czy bibliotek. Znakomicie sprawdzają też się jako drzwi przejściowe podwieszane. Nabyte od ponad 20 lat doświadczenie, pozwala nam zapewniać najwyższą jakość, gwarantować komfort, bezpieczeństwo oraz prawidłowe działanie naszych produktów przez wiele lat.

Komandor w swojej ofercie posiada trzy rodzaje systemów:
 • SYSTEMY STALOWE – wykonywane z najwyższej jakości stali profilowanej, kształtowanej według odpowiedniej formy. Tory oraz ramki są zabezpieczone przed korozją warstwą cynku. Możliwość mechanicznego profilowania, gięcia i zwijania taśmy świadczy o wysokiej jakości stosowanych materiałów i lakierów. Stal może być pokryta (w zależności od wybranego koloru) lakierem poliestrowym lub PVC.
 • SYSTEMY ALUMINIOWE – kształt profili aluminiowych uzyskuje się poprzez ich formowanie według określonego wzorca. Wózki dolne i górne prowadniki są niewidoczne, gdyż system jezdny znajduje się w środku ramki. Profile systemu wykonano ze stopu aluminium pokrytego lakierem poliestrowym (dostępnego w kolorach: brązowym, czarnym i białym), powłoką galwaniczną (kolory: anoda złota, anoda szampańska, anoda naturalna) i powłoką PVC (drewnopodobne wybarwienia).
 • SYSTEMY BEZRAMOWE – to systemy wykonane na bazie aluminiowej ramy, która stanowi ich szkielet(System Heliodor) lub z wykorzystaniem mechanizmów jednych ukrytych w wypełnieniu drzwi (System Aero). Charakterystyczną cechą systemów jest niewidoczna lub bardzo delikatna, wąska ramka, podtrzymująca wypełnienie. Właśnie te cechy plasują systemy bezramowe w czołówce najbardziej pożądanych i oczekiwanych systemów do drzwi przesuwnych, w aranżacji nowoczesnych wnętrz. Więcej na temat drzwi w systemie bezramowym przeczytasz tu...

profile aluminiowe

 • sahara 2

  Dzięki delikatnej formie i konstrukcji nadającej sztywność nawet szerokim skrzydłom profil ten w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Zaokrąglone kształty są dodatkowym atutem tej wąskiej i subtelnej ramy.

 • Agat

  Profil ten nadaje szafom lekkości. Ważną cechą Agatu jest jego symetryczność, tzn. jednakowy wygląd z obu stron, dzięki czemu profil ten z powodzeniem może zostać wykorzystany np. w drzwiach przejściowych.

 • lazuryt

  LAZURYT Profil o smukłym i delikatnym kształcie. Krągłe obrzeża oraz prosta forma czynią LAZURYT jednym z najpopularniejszych profili w naszej ofercie.

 • szafir

  Najpopularniejszy profil w ofercie Komandor. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom naszych Klientów wprowadziliśmy do naszej oferty SZAFIR w kolorze białym. Profil w tym kolorze bardzo dobrze komponuje się z jasnymi płytami i szkłem np. Białą Porcelaną i Colorimo Extra Biały, tworząc razem elegancką i spójną całość

 • onyx

  Drugi symetryczny profil w naszej ofercie. Uchwyt systemu ONYX charakteryzuje się prostą linią oraz delikatnie zaokrągloną częścią centralną. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, że profil ten doskonale pasuje w nowoczesnych wnętrzach.

 • sahara 1

  Wąski profil o prostym kształcie podkreślający charakter każdej zabudowy. Dzięki subtelnej linii profil ten jak w przypadku profili SZAFIR i SAHARA2 często wybierany jest przez osoby ceniące minimalizm.

zabudowa w korytarzu - system "sahara 2"

profile stalowe

 • Lux

  System o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawiają, że jest on bardzo wygodny w użytkowaniu.

 • magnetyt

  Magnetyt to najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium, o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Łagodny, klasyczny, ale lekko zaokrąglony kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on z szeroką gamą wypełnień.