Systemy drzwi podwieszanych

Drzwi podwieszane, to estetyczne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy w dowolnej chwili odsłaniać lub zasłaniać wybrany fragment wnętrza. Szybko i z łatwością oddzielimy kuchnię od salonu oraz części wypoczynkowej. W prosty sposób możemy np. zasłonić przestrzeń użytkową kiedy odwiedzą nas niespodziewani goście.


Urządzając mieszkanie, musimy często pogodzić potrzeby wszystkich osób, które w nim mieszkają. Każdy marzy o miejscu, w którym mógłby odpoczywać i spędzać czas. Jest to szczególnie trudne na otwartej przestrzeni.Tor górny mocowany do nadproża lub sufitu. Dzięki zastosowaniu drzwi podwieszanych możemy szybko zaaranżować oddzielny kąt do pracy czy nauki, wydzielić sferę do spania lub urządzić garderobę. Wygospodarowaną przestrzeń możemy dowolnie wykorzystać, a co bardzo ważne, drzwi podwieszane KOMANDOR nie zajmują tyle miejsca co klasyczne drzwi. Ponadto pozwalają zachować jednolite przejście pomiędzy pomieszczeniami, ponieważ brak szyny dolnej nie naruszy powierzchni podłogi.

system podwieszany

System drzwi podwieszanch

Widoczne na zdjęciu: tor górny i profil boczny

Tor górny z ogranicznikiem

Proponowana przez firmę Komandor konstrukcja pozwala na budowanie skrzydeł drzwi o szerokości nawet do 1500 mm, dzięki czemu można je komponować z powierzchnią ściany, a nawet zabudować całą jej wysokość.

system podwieszany

wpuszczany uchwyt

Uchwyt ten nie wystaje ponad płaszczyznę drzwi, a kiedy zajdzie potrzeba po jego delikatnym naciśnięciu mamy za co chwycić by z łatwością przesunąć skrzydło.

system podwieszany

Główne zalety systemu drzwi podwieszanych:
  • Maksymalna szerokość dla skrzydła sięgająca 1500mm
  • Brak toru dolnego - całość konstrukcji podwieszona jest do szyny górnej
  • Możliwość zastosowania dwóch różnych materiałów dla każdej strony skrzydła (jedna strona skrzydła np.płyta meblowa, druga: np. od wewnętrznej strony garderoby - lustro)