Akcesoria

Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią przeznaczoną pod zabudowę, planowanie jej wnętrza wydaje się być proste, a co w przypadku kiedy miejsca mamy niewiele? W każdej sytuacji warto wzbogacić naszą zabudowę akcesoriami do szaf. Podstawowymi są półki, drążki wieszakowe czy szuflady, ale przy odpowiedniej aranżacji można wygospodarować również trochę przestrzeni dla półek na buty czy uchwyt dla rury odkurzacza. Warto pamiętać, aby akcesoria dobrać do szafy w.g jej przeznaczenia. Jeśli jest to np. szafa w korytarzu należy przemyśleć czy odpowiednim miejscem jest szuflada z wkładem na biżuterię lub kosz na bieliznę wymagającą prania. Przemyślane planowanie wnętrza zabudowy uczyni z niej wygodną i funkcjonalną przestrzeń do przechowywania nie tylko naszych ubrań.

Drążki wieszakowe

Drążki to najpopularniejsze akcesoria do szaf przesuwnych i uchylnych. Proponujemy Państwu drążki w postaci metalowych rurek przymocowanych do boków szafy albo do wewnętrznych ścianek, które wykorzystywane są do pionowego przechowywania ubrań na wieszakach. Wariant z dwoma drążkami na różnych wysokościach dodatkowo zwiększy pakowność szafy i pomoże lepiej zorganizować jej wnętrze. Długość drążka do szafy nie powinna przekraczać 120 centymetrów, ponieważ pod ciężarem ubrań może on ulec wygięciu.

Drążek wieszakowy - seria MOCCA

Wieszak poprzeczny

Jest bardzo ciekawym rozwiązaniem do szaf o głębokości poniżej 50 cm, kiedy nie ma możliwości zastosowania standardowego drążka. Dzięki montażowi pod półką można go swobodnie wysuwać, co znacznie ułatwia korzystanie z szafy. Wieszak ten coraz częściej wykorzystuje się również w otwartych garderobach, gdzie ułatwia i systematyzuje przechowywanie wiszących ubrań oraz dzięki poprzecznemu ułożeniu ubrań nadaje wartości estetycznej.

Pantograf

Zapewne nie wszyscy znają znaczenie tego słowa i dlatego warto powiedzieć, że pantograf jest drążkiem posiadającym zamocowany chwytak, za pomocą którego ściąga się wieszaki z ubraniami umiejscowione w górnych partiach szafy. Pantograf w szafie polecamy głównie osobom niskiego wzrostu oraz osobom niepełnosprawnym. Jest to bardzo praktyczne urządzenie ułatwiające korzystanie z szafy bądź garderoby.

Kosze

Wysuwne kosze, jako akcesoria do szafy przesuwnej, wykorzystywane są przede wszystkim do przechowywania ręczników i pościeli. Ażurowa obudowa ułatwia znalezienie potrzebnych nam rzeczy, bez konieczności otwierania kosza. Takie akcesoria zapewniają również dobrą cyrkulację powietrza, co pozwala przez dłuższy czas zachować świeżość pościeli i ręczników.

Wysuwana półka - seria MOCCA

Kosz na bieliznę

Komandor oferuje kosze wyposażone w głębokie worki z płótna, które można wykorzystywać do selekcjonowania brudnych ubrań lub też przechowywania odzieży, którą planujemy wyprasować. Płócienne worki są przewiewne. Kolejną zaletą tych akcesoriów do szaf jest możliwość łatwego demontażu, a to jest dość istotne ze względu na higienę – worki można swobodnie prać w pralce. Kosze na bieliznę do szafy można umieszczać zarówno w zamkniętych pomieszczeniach gospodarczych (suszarnia czy pralnia), jak też w garderobach i szafach sypialnianych.

Lustro obrotowe

Lustro obrotowo-wysuwne jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie chcą go na froncie szafy, ale jednocześnie nie wyobrażają sobie bez niego swojej garderoby. Obrotowe lustro, oprócz swojej prostej i nowoczesnej formy, jest lekkie dzięki aluminiowej ramie oraz co ważne, po złożeniu w szafie zajmuje mało miejsca.

Wieszak na torebkę

Kobiece torebki zasługują na swoje osobne miejsce. Warto więc przeznaczyć dla nich odrębne półki w szafie lub garderobie lub wykorzystać dedykowane wieszaki - stacjonarny i mobilny, które idealnie sprawdzą się jako wieszaki na damskie torebki. Zaletą pierwszego są jego niewielkie gabaryty, wielofunkcyjność i praktyczność. Umieszczony w dowolnym miejscu w szafie równie dobrze może posłużyć Paniom, jak i Panom pełniąc rolę wieszaka na torebki, torbę na laptopa lub na męską torbę na ramię. A jeśli wybierzemy opcję wieszaka mobilnego, do zawieszenia na drążku to zachwyci nas jego mobilność, uniwersalność oraz użyteczność, bowiem w każdej chwili może wisieć gdzie indziej, nawet możemy zabrać go ze sobą w podróż lub na rodzinny wyjazd.

Wysuwany organizer - seria MOCCA

Szuflady

Standardowe szuflady wykonane są z płyty meblowej, a ich szerokość, głębokość, wysokość, uchwyty i prowadnice możemy dowolnie konfigurować, w zależności od przeznaczenia samej szuflady i tego, co chcemy w niej przechowywać. Dzięki szerokiej gamie prowadnic, możemy łatwo zwiększyć funkcjonalność szuflad o możliwość pełnego wysuwu, samodomykania czy też otwierania na dotyk typu "Push tu open. Pamiętajmy, że bez względu na to, na który rodzaj szuflad się zdecydujemy, powinniśmy właściwie zaplanować ich rozkład. Przede wszystkim nie mogą one wchodzić w kolizję z drzwiami szafy.

Uchwyt krawędziowy

Szuflady z przegrodami

Flockowane wkłady do szuflad

Do przechowywania i ochrony rzeczy delikatnych i wartościowych, warto wykorzystać funkcjonalne wkłady do szuflad z pianką Eva, z flockowym wykończeniem imitującym atlas. Dzięki specjalnym przegródkom każda, nawet najdrobniejsza rzecz znajdzie w nich swoje miejsce, a odnalezienie jej będzie bardzo proste i szybkie. Bielizna, biżuteria, krawaty czy apaszki – wszystko poukładane, posegregowane i pod ręką, a do tego zabezpieczone przed uszkodzeniem. Komandor wprowadził do swojej oferty trzy modele wkładów, dopasowanych do szuflad o wymiarach 600 x 450 mm. Aby mieć pełny dostęp do wnętrza szuflady, zalecany jest wybór prowadnicy Hettich Quadro V6 z pełnym wysuwem.

sprzęty domowe w szafie

W garderobach i szafach przechowuje się nie tylko ubrania, ale również takie przedmioty, jak żelazko czy odkurzacz. W przypadku takiej potrzeby warto wyposażyć szafy w specjalne akcesoria do ich przechowywania. Uchwyt na rurę od odkurzacza lub na żelazko to rozwiązania do szafy pozwalające na przytwierdzenie ruchomych części wymienionych akcesoriów do ścianki bocznej. Wówczas rura od odkurzacza nie będzie stale wypadała z szafy, a żelazko nie będzie zabierało miejsca innym przedmiotom.