Szkło barwione, mleczne i przezroczyste

Szkło barwione, mleczne i przezroczyste

Do produkcji mebli wykorzystujemy szybę przeźroczystą, szybę mleczną i szkło antisol o grubości 4 mm. Szyba mleczna i przeźroczysta mają podobną konstrukcję i składają się z dwóch tafli szkła float, przedzielonych bezbarwną lub mleczną folią. Zastosowana wewnątrz folia stanowi wzmocnienie szkła oraz ochroną przez rozpryskiem w przypadku stłuczenia szyby.
Antisol to szkło barwione w masie, przeciwsłoneczne. Intensywność jego koloru zależy od grubości szkła. W ofercie posiadamy antisol szary i antisol brązowy. Różnica pomiędzy szybami polega na różnych współczynnikach przenikania światła. Szyba mleczna, której ten współczynnik wynosi poniżej 50%, subtelnie przesłania wnętrze mebla oraz nadaje meblowi lekkości.
Szyba przeźroczysta natomiast odsłania całe wnętrze, dlatego najlepiej wykorzystywać ją jako wypełnienie drzwi przejściowych albo takich mebli jak witryny czy komody. Antisol to szkło, które ma jednorodne, delikatne zabarwienie i wizualnie bliżej mu do szyby przeźroczystej. Wykorzystywany jest w szafach, garderobach, witrynach czy drzwiach przejściowych.

Szyba barwiona "antisol" grafitowa

drzwi przesuwne z szybą dymioną antisol zabudowa komandor

Szyba antisol o zabarwieniu brązowym

szyba antisol zabudowa komandor

Szyba mleczna

szyba mleczna szafa komandor

Szyba przezroczysta

szafir szyba rzezroczysta Szafa Komandor