DRZWI PRZESUWNE

Komandor w swojej ofercie posiada szeroki wybór profili dla drzwi przesuwanych, otwieranych klasycznie, uchylanych do góry, składanych i podwieszanych. Poniżej przedstawiamy systemy drzwi przesuwnych, które dzielimy na dwie zasadnicze grupy : ramowe oraz bezramowe.

Drzwi przesuwne, to przede wszystkim niezawodny i jednocześnie elegancki sposób na zamknięcie przestrzeni wnękowej. Mnogość materiałów oraz niezawodność systemów Komandor, to główne powody popularności naszych produktów. Swoboda aranżacyjna i łatwość użytkowania spowodowały, że nasze produkty na stałe zagościły w polskich domach. Drzwi w systemach Komandor mogą być wyposażone w mechanizm tzw. cichego domyku, być zwieńczone ramą lub zostać wykonane w technologii bezramowej. Zapoznaj się z naszymi produktami, a z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

Główne zalety systemów przesuwnych:
  • Bezpieczeństwo
  • Funkcjonalność
  • Niezawodna i cicha praca
  • Mnogość wariantów aranżacyjnych
  • Mechanizmy najwyższej jakości
  • Zabezpieczenie przed wypadnięciem drzwi z toru dolnego
  • Lekkość przesuwania
  • 5 lat gwarancji
Profile stalowe:

Produkowane z najwyższej jakości stali profilowanej, kształtowanej według odpowiedniej formy. Prowadnice oraz ramki są zabezpieczone przed korozją warstwą cynku. Możliwość mechanicznego profilowania, gięcia i zwijania taśmy świadczy o wysokiej jakości stosowanych materiałów i lakierów. Stal może być pokryta (w zależności od wybranego koloru) lakierem poliestrowym lub PVC.

LUX komandor lux charakteryzuje się szerokimi brzegami i regularnymi kształtami. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawiają, że jest on bardzo wygodny w użytkowaniu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie, a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej, szafy z systemem Lux sprawiają wrażenie solidnego mebla, dlatego też doskonale wpisują się w styl rustykalny lub klasyczny. Ponieważ w systemie Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, ma on bardzo szerokie zastosowanie we wnętrzach różnych stylów od klasycznego, poprzez retro, marynistyczny do rustykalnego.

MAGNETYT, komandor magnetyt to najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium, o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Łagodny, klasyczny, ale lekko zaokrąglony kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on z szeroką gamą wypełnień. To profil, który odnajdzie się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych sielskich, czyli prowansalskich i rustykalnych oraz bardziej odważnych, jak vintage czy eklektyzm.

STANDARD komandor standardwąski i smukły profil, stanowiący delikatne obramowanie drzwi. Drzwi wykonane przy użyciu tego profilu sprawiają wrażenie lekkich i smukłych, co nadaje lekkości całej zabudowie. Szafy z wykorzystaniem profilu Standard doskonale sprawdzają się w wąskich przedpokojach, na poddaszu i pokojach dziecięcych. Dostępny w 13 kolorach.

Profile aluminiowe:

Kształt profili aluminiowych uzyskuje się poprzez ich formowanie według określonego wzorca. Wózki dolne i górne prowadniki są niewidoczne, gdyż system jezdny znajduje się w środku ramki. Profile systemu wykonano ze stopu aluminium pokrytego lakierem poliestrowym (dostępnego w kolorach: brązowym, czarnym i białym) lub powłoką galwaniczną (kolory: anoda złota, anoda szampańska, anoda naturalna, anoda grafitowa)

SZAFIR komandor szafir Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom naszych Klientów wprowadziliśmy do naszej oferty profil o smukłym kształcie. SZAFIR w kolorze grafitowym oraz białym jest najczęściej wybieranym przez naszych klientów profilem. Geometryczne nowoczesne kształty, sztywna konstrukcja oraz możliwość montażu mechanizmu tzw. "cichy domyk" sprawią, że zabudowa wyposażona w system SZAFIR z pewnością wzbogaci eleganckie pomieszczenia i zadowoli wymagających klientów.

AGAT, komandor agat system ten stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejskie kanony piękna. Profil ten charakteryzuje się prostotą i harmonią, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu formą. Profil ten nadaje szafom lekkości, łagodzi ich charakter, nie pozbawiając ich jednak harmonii i doskonałych proporcji. To propozycja do wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym, retro, marynistycznym czy boho, a przy odpowiedniej stylizacji nawet w stylu romantycznym czy francuskim.

LAZURYT, komandor lazuryt to system z profilem o doskonałym, subtelnym kształcie, sprawiający wrażenie niezwykle delikatnego. Smukła linia drzwi, delikatna krągłość na obrzeżach ramki oraz czystość formy i doskonała kompozycja kształtu, czynią Lazuryt arystokratą wśród profili o podobnym charakterze. To profil, który nadaje szafom i wnętrzom elegancji i klasy, a jednocześnie świeżości i nowoczesności, dlatego idealnie pasuje do stylów: klasycznego, retro, vintage, ale również skandynawskiego, eklektycznego i nowoczesnego. Lazuryt odnajdzie się praktycznie wszędzie.

SAHARA komandor profil sahara Dzięki delikatnej formie i konstrukcji nadającej sztywność (nawet przy dużej szerokości skrzydła) profil ten w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Zaokrąglone kształty są dodatkowym atutem tej wąskiej i subtelnej ramy.

Bezramowy system drzwi Heliodor:

Cechą charakterystyczną tego systemu jest to, że w drzwiach przesuwnych profile czyli rama konstrukcyjna, ukryte są za przednim panelem i mogą być (w zależności od modelu) całkowicie niewidoczne, lub być delikatnym zwieńczeniem skrzydła drzwi. Heliodor wymaga użycia nowego domykacza Comfort Touch, który ułatwia otwieranie drzwi i jednoczśnie jest mechanizmem domykającym. Nasz nowy produkt jest odpowiedzią na liczne zapytania Klientów, którzy chcieli aby drzwi zabudowy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i sztywności konstrukcji pozbawione były ram. System Heliodor z nowym domykaczem Comfort Touch jest idealnym tego typu rozwiązaniem i jednocześnie pierwszym systemem przesuwnych drzwi bezramkowych w naszej kolekcji.

heliodor komandor heliodor
Heliodor klejony

Wersja ta, cechuje się subtelnym wykończeniem i niewidocznymi ramami. Dzięki mechanizmowi tzw. cichego domyku - Comfort Touch "naciśnij i otwórz" - drzwi domykają się cicho i powoli. Heliodor to unikalne rozwiązanie na skalę światową, które dzięki niewidocznemu obramowaniu, wpisuje się w najnowsze trendy w aranżacjach wnętrz i w nowoczesny design. System ten dedykowany jest do klientów wymagających, którzy kierują się elegancją i poszukują nieszablonowych rozwiązań. Drzwi w tym wariancie nabierają delikatności i maksymalnie eksponują panel np. szybę Lacobel, dzięki czemu szafa staje się nie tylko meblem, ale także dyskretnym i nienarzucającym się akcentem.

KOMANDOR heliodor
Wersja z ramką 6mm

System Heliodor w wersji z delikatną ramką jest doskonałym rozwiązaniem zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych, przestronnych pomieszczeń. Jego największą zaletą jest możliwość zastosowania jako wypełnienia dużych powierzchni płyt, bez podziałów, które są naklejane bezpośrednio na aluminiową ramę. Niewielki rozmiar ramki sprawia, że jest ona praktycznie niewidoczna w drzwiach, dzięki czemu fronty wyglądają jak bezramowe, co przy zastosowaniu wypełnienia z płyty, pozwala ciekawie podkreślić rysunek drewna i strukturę słojów. W wersji tej możliwe jest również łączenie ze sobą różnych wypełnień, poprzez ich idealne dopasowanie lub przy pomocy delikatnej i subtelnej listwy łączącej.

komandor heliodor
Wersja z uchwytem

Uchwyt, który jest jednocześnie ramą drzwi został wykonany z jednej bryły aluminum. Jest to profil, który delikatnie podkreśla odrębność każdego ze skrzydeł zabudowy i idealnie nadaje się do drzwi z wypełnieniem lustrzanym. Również w tej wersji standardem jest domykacz Comfort Touch. Prosta forma i zarazem delikatna forma idealnie odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach. Takie fronty, to oryginalny design, a także stylowość i klasa w jednym.

Zabudowa w kuchni - System Heliodor.
zabudowa komandor kuchnia na wymiar