Drzwi podwieszane

Urządzając mieszkanie, musimy często pogodzić potrzeby wszystkich osób, które w nim mieszkają. Każdy marzy o miejscu, w którym mógłby odpoczywać i spędzać czas. Jest to szczególnie trudne na otwartej przestrzeni. Dzięki zastosowaniu drzwi podwieszanych możemy szybko zaaranżować oddzielny kąt do pracy czy nauki, wydzielić sferę do spania lub urządzić garderobę. Wygospodarowaną przestrzeń możemy dowolnie wykorzystać, a co bardzo ważne, drzwi podwieszane KOMANDOR nie zajmują tyle miejsca co klasyczne drzwi. Ponadto pozwalają zachować jednolite przejście pomiędzy pomieszczeniami, ponieważ brak szyny dolnej nie naruszy powierzchni podłogi, a prowadzeniem drzwi jest tor górny mocowany do nadproża lub sufitu.

Główne zalety drzwi podwieszanych:
  • Brak szyny dolnej
  • Różny materiał dla każdej ze stron skrzydła
  • Szerokość skrzydła wynosząca do 1500mm
  • Mociwanie górne (do sufitu)
  • Mocowanie boczne (do nadproża lub ściany)
  • Ponad 40 rodzajów materiału dla wypełnienia skrzydła
  • Możliwość łączenia różnych materiałów za pomocą listwy działowej (szpros)

Drzwi podwieszane

System podwieszany drzwi podwieszane

Drzwi podwieszane

System podwieszany drzwi podwieszane
Rodzaje mocowań i uchwytów

Opracowana przez firmę Komandor konstrukcja pozwala na wykonanie skrzydeł drzwi o szerokości nawet do 1500 mm, dzięki czemu można je komponować z powierzchnią ściany, a przy zastosowaniu montażu do sufitu nawet zabudować całą jej wysokość maksymalnie do 2750mm.

Montaż szyny prowadzącej możliwy jest nie tylko do sufitu, ale również do śćiany np. nadproża nad otworem, który chcemy przesłonić. Takie rozwiązanie doda optycznej lekkości zamontowanym drzwiom.

Zamontowanie uchwytu wpuszczanego ułatwi otwieranie i jednocześnie stanowić będzie element dekoracyjny, który przy okazji będąc listwą działową skrzydła spowoduje możliwość łączenia dwóch różnych materiałów.

Podobnie jak w przypadku uchwytu wpuszczanego, uchwyt kasetowy również oprócz ułatwienia otwarcia drzwi, stanowi element umożliwiający kompozycję różnych materiałów.

System drzwi podwieszanych